Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi
MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ
 
 

TAKSİTLİ SATIȘIMIZ YOKTUR: Ürünü iade etmeniz halinde, bu satış sözleşmesi çerçevesinde size teslim edilmiş olan tüm ürünleri, Satıcıya kendi oturduğunuz adreste iade etmelisiniz. Dilerseniz, ürünlerin geri gönderilmesi işini, tüm masraf ve riski Satıcıya ait olmak üzere Satıcının size bildireceği koşullara uygun olarak kendiniz de yapabilirsiniz. Bu sözleşme bir defalık satış karşılığıdır. Ürünleri Satıcıya iade etmeye hazır olmanız ve fakat Satıcının bunları sizin cayma ihbarınızı izleyen 14 gün içinde teslim almaması halinde, ürünleri hiçbir yükümlülük altına girmeden elinizde tutabilir veya başka bir şekilde tasarruf edebilirsiniz. Bu işlemi iptal etmek için, bu cayma ihbarını herhangi bir şekil şartına bağlı olmaksızın Üyeye ya da Herbalife’a ulaştırın. Bu sözleşmeye istinaden Satıcının Yükümlülükleri aşağıdaki şekildedir:

 1. Satıcı, fatura veya tesellüm makbuzu ile birlikte cayma hakkını açıklayan bu belgeyi tüketiciye vermek ve tüketiciye de bu belgeyi aldığına dair tutanak imzalatmak zorundadır.

 2. Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde malı geri almakla yükümlüdür.

 3. Satıcı, sözleşme konusu mal veya hizmetin sözleşmede belirtilen fiyat, nitelik, miktar ve sürelere uygun olarak teslim veya iade edilmesinden veya yerine getirilmesinden, ayrıca 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 47. ve 48. maddelerinde belirlenen hususlardan sorumludur. HERBALIFE’IN İADE KURALLARI: Herbalife size, değiştirme veya tamamını geri ödeme seçeneklerini sunmaktadır. Ürünü teslim aldıktan sonra 30 gün içinde Üyenizden geri ödeme işleminin yapılmasını talep etmeniz ve ürünün kullanılmamış kısmını (kutusu ile birlikte) bu formun ön kısmında adı yazılı Üyeye göndermeniz yeterlidir. Herbalife iade kuralları, bu formda yer alan “14 Günlük Cayma Hakkı Bildirimi’ne bir ek niteliğindedir. Müşteri kendisine cayma hakkı dahil sahip olduğu tüm hakların anlatıldığını, ürünlere ilişkin fiyat kataloglarının gösterildiğini ve Satıcının açık adresinin bildirildiğini bu sözleşme ile gayrikabili rücu olarak beyan eder.

Bilgi ve destek için 0 544 418 27 87 den bize ulaşabilirsiniz.

Scroll